Sprzedaż lub najem domu, mieszkania czy gruntu może zająć wiele miesięcy. Czas poszukiwania kupca, czy najemcy można jednak skrócić, korzystając z pomocy biura pośrednictwa w obrocie nieruchomości. Takie rozwiązanie daje pewność, że zainteresowanego zakupem domu lub mieszkania znajdzie się nawet w parę tygodni, a cena transakcyjna będzie zadowalająca. Jakie są inne zalety korzystania z pomocy biura pośrednictwa w obrocie nieruchomości?

Kompleksowe wsparcie w sprzedaży nieruchomości

Biuro pośrednictwa w obrocie nieruchomości skutecznie wspiera w sprzedaży i poszukiwaniu najemcy domu lub mieszkania dzięki znajomości lokalnego rynku. Profesjonaliści są w stanie realnie oszacować wartość budynku i cenę ofertową, by wzbudzić zainteresowanie klientów. Agenci biura są również w pełni dyspozycyjni. Nieruchomości na sprzedaż i najem są prezentowane w ciągu całego dnia, nawet gdy właściciel jest w pracy lub zajmuje się innymi sprawami. Ułatwia to sprzedaż, czy najem mieszkania lub domu, gdyż elastyczność w stosunku do Klienta jest sporym atutem.

Bezpieczna i szybka transakcja

Kupujący i potencjalni najemcy cenią sobie współpracę z biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomości nie tylko ze względu na dogodne godziny oględzin domów, mieszkań i gruntów.
W biurze znajdzie się szeroki wybór różnych domów i mieszkań, co zachęca do wyboru jednej z ofert. Pracownicy biura gwarantują bezpieczeństwo transakcji, gdyż biorą na siebie uregulowanie stanu prawnego kupowanego lokalu. W ramach usług zapewniają pomoc w sprawdzeniu ksiąg wieczystych i innej dokumentacji związanej z nieruchomością.

Od pracowników biura pośrednictwa w obrocie nieruchomości można oczekiwać wsparcia w uzyskaniu kredytu hipotecznego. W jednym miejscu porówna się wiele ofert z różnych banków oraz wstępnie sprawdzi się zdolność kredytową na zakup danej nieruchomości. Zadaniem agenta jest między innymi sporządzenie umowy przedwstępnej kupna nieruchomości, która jest zabezpieczeniem obu stron transakcji i dokumentem wymaganym przez bank od klientów wnioskujących o kredyt hipoteczny.